2024 Mali Yükümlülük giderleri belli oldu ...           • Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği istişare toplantısı İzmit Sivil Toplum merkezinde gerçekleştirildi. Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği istişare toplantısı İzmit Sivil Toplum merkez...           • Meslekte Birlik Başkanı Korkmaz dan Kente mesaj Meslekte Birlik Başkanı Korkmaz dan Kente mesaj İçinde bulunduğumuz Mart ayı, tüm ins...           • Meslekte Birlik’ten oda yönetimine ziyaret Meslekte Birlik’ten oda yönetimine ziyaret Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirle...           • 24.OLAĞAN GENEL KURUL KONUŞMAMIZ. 24.OLAĞAN GENEL KURUL KONUŞMAMIZ. Sayın divan,Değerli meslektaşlarım, kıymetli misafirler, hanıme...           • Mali müşavirlerde iddialı aday Murat Korkmaz Mali müşavirlerde iddialı aday Murat Korkmaz Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler D...           • Korkmaz listesini tanıttı Korkmaz listesini tanıttı KSMMMO Kongresi’ne Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği ...           • Murat Korkmaz yönetimini 28 Nisanda açıklayacak Murat Korkmaz yönetimini 28 Nisanda açıklayacak   KSMMMO-Kocaeli Serbest Muhase...           • KSMMMO Başkan Adayı Murat Korkmaz KSMMMO Başkan Adayı Murat Korkmaz Murat Korkmaz, 2 Kasım 2021 tarihinde yapılan olağan üst&u...           • 5. olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği’nin, Kocaeli Sivil Toplum Merkezi&rsqu...           
Sorgulamalar
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

QUO VADİS - Erhan AYAR

QUO VADİS

Yazar: Erhan AYAR |  Tarih:8 / 5 / 2022 |  Yazı Okunma: 826


QUO VADİS
​Latince bir kelime olan quo vadis siyasetçiden iktisatçıya akademisyenden pratisyene her alanda her meslek dalında kullanılan bir deyim.  Nereye?
​Bilim ve teknoloji alanında baş döndüren bir hızla gelişmeler oluyor. Her yıl yeni otomobil modelleri ile tanışıyoruz. Bilgisayar ve iletişim alanında gelişmeler bir yıla değil bir aya kadar hızlanmış durumda. Yeni yeni cep telefonları geniş kapasiteli ve çok fonksiyonlu iletişim imkanları.
​Bilim adamları kendilerine göre bir yol tutturmuşlar ve nereye gittiklerini biliyorlar. Geleceklerini kendileri belirliyorlar.
​Teknoloji alanında çalışanlar 5 - 10 yıl sonrasının hesaplarını en ince ayrıntılarıyla yapıyorlar. nasıl bir gelecek olacağını kendi dünyalarında şekillendiriyorlar.
​İktisatçılar, siyasetçiler yeni dünya düzeninin ince hesapları ile uğraşmaktalar.
​Bizler öyle bir mesleği icra ediyoruz ki, bir tarafıyla bilim dünyasına dayanıyor, bir tarafıyla teknoloji dünyasına dayanıyor ,  çünkü hem işletmeler revizyona uğruyor hem de elektronik ve bilgisayar alanındaki gelişmeler bizlere yansıyor.
​Bizim çok büyük değerlerimiz, çok kıymetli meslek mensuplarımız var,  çok donanımlı yöneticilerimiz var, çok değerli tecrübeleri bulunan insanlarımız, büyüklerimiz, mesleğimize onur katan akademik çalışmalar yapan kardeşlerimiz var.
​Şimdi herkesin huzurunda soruyorum QUO VADİS?
​Biz nereye gidiyoruz? biz nereye savruluyoruz?  biz bütün bu gelişmelerden müspet anlamda nasıl faydalanacağız?
​Mesleğimize değer katanlara ve yön verenlere saygı duyuyorum, ve elbette saygılarımla soruyorum, nereye?
​Büyük bir heyecan güçlü bir ümitle cevabını bekliyorum. Bizde Önümüzü Görelim , bizde gelişmenin nimetlerinden yararlanalım.
​İnsana hizmetin öncülüğünü yapanlara duyurulur.
 
​​​​​​​​​​Erhan Ayar
SMMM
​​​​​​​​​​  
KOCAELİ MESLEKTE BİRLİK MALİ MÜŞAVİRLER DERNEĞİ BAŞKAN YARDIMCISI
Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Yazarın diğer yazıları
Ad, Soyad *
E-Mail *
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)

Site İçi Arama
Köşe Yazıları
Döviz Kuru

Anket

Warning: mysql_query(): Access denied for user 'omnwebco'@'localhost' (using password: NO) in /home/omnwebco/kocaelimeslektebirlik.org.tr/anket/top.php on line 11

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/omnwebco/kocaelimeslektebirlik.org.tr/anket/top.php on line 11

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/omnwebco/kocaelimeslektebirlik.org.tr/anket/top.php on line 15
İstatistikler
Toplam: 190598
Aktif: 1
Bugün: 14
Dün: 23

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Türk Çözüm