2024 Mali Yükümlülük giderleri belli oldu ...           • Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği istişare toplantısı İzmit Sivil Toplum merkezinde gerçekleştirildi. Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği istişare toplantısı İzmit Sivil Toplum merkez...           • Meslekte Birlik Başkanı Korkmaz dan Kente mesaj Meslekte Birlik Başkanı Korkmaz dan Kente mesaj İçinde bulunduğumuz Mart ayı, tüm ins...           • Meslekte Birlik’ten oda yönetimine ziyaret Meslekte Birlik’ten oda yönetimine ziyaret Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirle...           • 24.OLAĞAN GENEL KURUL KONUŞMAMIZ. 24.OLAĞAN GENEL KURUL KONUŞMAMIZ. Sayın divan,Değerli meslektaşlarım, kıymetli misafirler, hanıme...           • Mali müşavirlerde iddialı aday Murat Korkmaz Mali müşavirlerde iddialı aday Murat Korkmaz Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler D...           • Korkmaz listesini tanıttı Korkmaz listesini tanıttı KSMMMO Kongresi’ne Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği ...           • Murat Korkmaz yönetimini 28 Nisanda açıklayacak Murat Korkmaz yönetimini 28 Nisanda açıklayacak   KSMMMO-Kocaeli Serbest Muhase...           • KSMMMO Başkan Adayı Murat Korkmaz KSMMMO Başkan Adayı Murat Korkmaz Murat Korkmaz, 2 Kasım 2021 tarihinde yapılan olağan üst&u...           • 5. olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği’nin, Kocaeli Sivil Toplum Merkezi&rsqu...           
Sorgulamalar
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

KSMMMO Başkan Adayı Murat Korkmaz


KSMMMO Başkan Adayı Murat Korkmaz

Murat Korkmaz, 2 Kasım 2021 tarihinde yapılan olağan üstü kongrenin ardından Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği başkanlığına gelmiş, 15 Ocak 2022 tarihinde yapılan olağan kongrede de tekrar bu göreve seçilmişti. Mayıs ayında gerçekleştirilmesi beklenen KSMMMO başkanlığına adaylığına açıklayan ilk isim olan Murat Korkmaz, En Kocaeli’ye konuştu. Korkmaz özetle şunları söyledi:

ÜÇ DÖNEMDİR MECLİSTE

“Odamızın yaklaşık 2 bin 65 üyesi var. Ben üç dönemdir meclis üyeliği yapıyorum. Bir dönem Sosyal Faaliyetler Komisyon Başkanlığı da yaptım. Bu dönem oda başkanlığına adaylığımı açıkladım. Hali hazırda Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneğinin başkanı ve oda başkan adayıyım.

KAVGACI YÖNETİM İSTEMİYORUZ

Bizim amacımız meslekte birliği gerçekten sağlamak. Ve siyasi otorite ile çatışma odaklı değil meslek odaklı, meslektaşların sorunlarına çözüm arayan, bütün enerjisini bu konuya harcayan bir oda yönetimi oluşturmak. Kavgacı bir yönetim istemiyoruz. Bizim kavgacı değil uzlaşmacı olmamız, meslektaşlarımıza fayda sağlar. Zaten ana ve tek amacımız da bu olmalı.

ÇARPICI ÖRNEK

Bu konuda çarpıcı bir örnek vermek isterim: Mesela avukatların kazanmış olduğu hakları mali müşavirler kazanabilmiş değil. Mesela avukatların ödediği KDV yüzde 18’den 8’e indi. Pandemi boyunca yoğun mesai harcayan, devletin memuru gibi çalışan camiamız hala yüzde 18 KDV ödüyor. Avukatların faydalandığı pek çok sosyal haktan da faydalanamıyor.

MESLEKTAŞLARIMIZ DA HAK EDİYOR

Buradaki konumuz avukatlar değil. Türkiye Barolar Birliğinin siyasi otorite ile çatışmak yerine birlikte hareket ederek üyelerine ciddi kazanımlar elde etmesi. Aynı kazanımları bizim meslektaşlarımızın da hak ettiğini düşünüyorum.

SİYASİ TARTIŞMALAR FAYDA SAĞLAMIYOR

Maalesef TÜRMOB yönetimi siyasi bir mekanizma ile yönetiliyor. Biz ise meslek örgütlerinden siyasetin çıkarılması gerektiğini düşünüyoruz. Siyasi tartışma ya da kavgalar meslektaşlarımıza hiçbir fayda sağlamıyor. Hatta angarya olarak geri dönüyor. Siyasi ve ideolojik gündemler, meslektaş gündeminin önüne geçiriliyor. Bunlar yanlış, çok yanlış şeyler. Mesleğimize zarar veren şeyler.

ENGELLEMEMELİ

Ben, kendi dönemimde Meslekte Birlik camiasının siyasetle anılmasını istemiyorum. Aksine her ideolojik fikre sahip meslektaşımızı aynı çatı altında mesleğin sorunlarını konuşmaya ve çözmeye çağırıyorum. Her birimizin siyasi ya da ideolojik fikirleri farklı olabilir. Ama bu farklılıklar asla mesleki konularda bir olmamızı ve birlikte hareket etmemizi engellememeli.

ZİYARETLERE BAŞLADIM

Başkan adaylığımı açıkladıktan sonra meslektaş ziyaretlerine başladım. Tüm ilçelere gidiyorum. Düşüncelerimizi, nasıl bir oda hayal ettiğimizi, yönetim anlayışımızın farklılıklarını anlatıyorum. Bu konuda oldukça şeffafız. Her konuyu, her meslektaşımızla istişare etmeye değer veriyoruz. Ve onların oylarına talip olduğumu iletiyoruz.

PAZARLIK YAPMIYORUZ

Bu süreçteki hiçbir şekilde üye ve delege pazarlığı yapmıyoruz. Bu tür pazarlıklara kapalıyız. Biz çıkar odaklı geçici birliktelikleri değil, gönül birlikteliğini ve meslek birlikteliğini önemsiyoruz. Bu sebeple pazarlıklara değil düşünce ve hedeflerimizi anlatmaya odaklanıyoruz.

ODADA DEĞİŞİM GEREKLİ

Bizim için en büyük hedef değişim. Yaklaşık 30 yıldır aynı anlayış tarafından yönetilen bir oda var. Yer yer bu anlayışı değiştirmeye yönelik çabalar da oldu. Ancak kalıcı bir değişim sağlanamadı. Biz ise bu değişimin gerekli olduğuna ve değişimi sağlayacağımıza inanıyoruz.

YIPRATMA SİYASETİMİZ OLMAYACAK

Aday olacak her arkadaşımızın değerli olduğunu düşünüyoruz. Onlarla ilgili asla yıpratma siyasetimiz olmayacak. Biz kendimizi anlatacağız. Yapacaklarımızı söyleyeceğiz. Hedeflerimizi paylaşacağız. Kimseyi ötekileştirmeden, dışlamadan hareket edeceğiz. Meslek mensuplarının menfaatleri çerçevesinde odamızı kavgasız, gürültüsüz, birlikte yöneteceğiz.”

Haber tarihi: 31 / 12 / 2020
Haber Okunma: 1469
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  GoogleÖnceki: 02.11.2021 tarihinde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurulda Murat KORKMAZ başkan seçildi.
Sonraki: Meslekte Birlik Başkanı Korkmaz dan Kente mesaj
Site İçi Arama
Köşe Yazıları
Döviz Kuru

Anket

Warning: mysql_query(): Access denied for user 'omnwebco'@'localhost' (using password: NO) in /home/omnwebco/kocaelimeslektebirlik.org.tr/anket/top.php on line 11

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/omnwebco/kocaelimeslektebirlik.org.tr/anket/top.php on line 11

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/omnwebco/kocaelimeslektebirlik.org.tr/anket/top.php on line 15
İstatistikler
Toplam: 190598
Aktif: 2
Bugün: 16
Dün: 23

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Türk Çözüm