2024 Mali Yükümlülük giderleri belli oldu ...           • Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği istişare toplantısı İzmit Sivil Toplum merkezinde gerçekleştirildi. Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği istişare toplantısı İzmit Sivil Toplum merkez...           • Meslekte Birlik Başkanı Korkmaz dan Kente mesaj Meslekte Birlik Başkanı Korkmaz dan Kente mesaj İçinde bulunduğumuz Mart ayı, tüm ins...           • Meslekte Birlik’ten oda yönetimine ziyaret Meslekte Birlik’ten oda yönetimine ziyaret Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirle...           • 24.OLAĞAN GENEL KURUL KONUŞMAMIZ. 24.OLAĞAN GENEL KURUL KONUŞMAMIZ. Sayın divan,Değerli meslektaşlarım, kıymetli misafirler, hanıme...           • Mali müşavirlerde iddialı aday Murat Korkmaz Mali müşavirlerde iddialı aday Murat Korkmaz Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler D...           • Korkmaz listesini tanıttı Korkmaz listesini tanıttı KSMMMO Kongresi’ne Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği ...           • Murat Korkmaz yönetimini 28 Nisanda açıklayacak Murat Korkmaz yönetimini 28 Nisanda açıklayacak   KSMMMO-Kocaeli Serbest Muhase...           • KSMMMO Başkan Adayı Murat Korkmaz KSMMMO Başkan Adayı Murat Korkmaz Murat Korkmaz, 2 Kasım 2021 tarihinde yapılan olağan üst&u...           • 5. olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği’nin, Kocaeli Sivil Toplum Merkezi&rsqu...           
Sorgulamalar
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

Meslekte Birlik Başkanı Korkmaz dan Kente mesaj


Meslekte Birlik Başkanı Korkmaz dan Kente mesaj

İçinde bulunduğumuz Mart ayı, tüm insanlığa, özellikle de milletimize, ders niteliğinde olan yaşanmışlıkların anılarak, anın farkındalığının artması bakımından çok önemlidir. Bizlerin de Mali Müşavirler olarak mesleğimizin, kentimizin ve dünyanın hiçbir hareketine kayıtsız kalmamız mümkün değildir.

Elbette 6 Şubat 2023 günü tüm ülkemizi derinden sarsan ve kırk altı binin üzerinde can kaybına neden olan deprem felaketi nefesimizi kesmiş, kalan tüm enerjimizle o bölgede olmamızı sağlamıştır. Bu şehrin insanları olarak, geçmişte yaşadığımız 17 Ağustos 1999 depremi daha dün gibi hafızalarımızda. Bu depremler sonucunda kaybettiğimiz tüm canlarımıza yüce Allah tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum. Ancak milli şuur ve dünya ülkelerinin de desteğiyle kısa zamanda yaralarımızı saracağımıza inanıyor ve tüm etkinlik ve faaliyetleri durdurduğumuz bu günlerde yine ülkemiz için anlamı büyük olan mart ayının önemli günlerini anmayı sorumluluk addediyoruz.

Bu veçhile mart ayının 1. günü olan Muhasebeciler günü ile 1-7 mart muhasebe haftasının tüm camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Gerek odamızda gerekse ofislerimizde hizmet kalitemizi arttırmaya devam ederek var gücümüzle ülke ekonomisine katkı sunmaya devam edeceğiz.

Kentimizde 65 yıl önce, ülkemizin denizcilik tarihinin en ağır facialarından biri olan, 1 Mart Üsküdar Vapuru Körfez faciası yaşanmıştır. Çıkan fırtınada İzmit-Gölcük arasında sefer yapan şehir hatları vapurunun alabora olması nedeniyle hayatını kaybeden 392 kişiyi rahmetle anıyorum. Yolcularının büyük bir bölümü ortaokul, lise ve enstitü öğrencilerinden oluşan bu vapurun son yolculuğu ilimiz için hala çok derin bir yaradır. Ruhları şad olsun.

Bilindiği üzere ülkemizde mart ayının ilk haftasında zararlı alışkanlıklar ve bağımlılıkla mücadelenin farkındalığı için kutladığımız Yeşilay haftasının ihtiyacı olanlarca farkındalığa vesile olmasını umut ediyor ve hastalara acil şifalar diliyorum.

Yine uluslararası etkinliklerle kutlanarak, kadınların yaşadıkları sosyal, siyasal ve hukuksal eşitsizliklerin yeniden yaşanmaması, geçmişte yaşanan acılarla bedeli ödenmiş adaletsizliklerin başta ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün adımlarıyla ülkemizde asla yaşanmamasını temenni ediyor, 8 Mart dünya emekçi kadınlar gününü kutluyorum.

Elbette mart ayının 12 sinde genç nesillerin sağlıklı yetişmeleri, geleceğe güvenle bakabilmeleri ve milli şuurun canlı tutulabilmesi için İstiklal marşının kabulü ve  Mehmet Akif Ersoy u anma gününün unutulmaması, aziz milletimizin geçmişinin yapı taşlarına sahip çıkılması gerektiğine inanıyorum.

Yine mart ayının 14 ünde kutlanan Tıp Bayramını, canımızı teslim ettiğimiz tıp doktorlarının gıyabında kutluyor, ülkemizin ve dünyanın tıp bilimine katkılarını destekliyorum.


Mart ayının en önemli dönüm günlerinden biri olan 18 Martta, 108. yıl dönümünü kutlayacağımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün önderliğinde Türk milletinin azmini, kararlılığını ve bağımsızlığa olan bağlılığını tüm dünyaya gösteren Çanakkale Zaferinde canını veren şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.


Bu arada mart ayının 21 inde 57 yıl evvel Birleşmiş Milletler Genel Kurulunun ilan ettiği Irkçılık ve Ayrımcılıkla mücadele gününü, İslam öğretisinin yüzyıllar evvelinde çözmüş olması ve şükür ki bu topraklarda asla yaşanmamış olmasına rağmen, bedel ödemiş ırkların nazarında kutluyorum.

İnsanlığa dolu dolu mesajlar içeren mart ayının 21 inde Nevruz Bayramımıza, 23 ünde de hicri Ramazan ayının ilk günü olan orucumuza kavuşacağımız huzurlu ve mutlu günlerin umuduyla kentimiz ve ülkemiz vatandaşlarına sağlık, mutluluk, barış ve her günü bayram sevinci içinde geçen günler temenni ediyorum.


Meslektaşlarıma zaten çok yoğun geçen vergi ayında bir de üstüne gelen EYT ve yapılandırma(af) yasaları sonrası işlerinde kolaylıklar diliyorum…


Saygılarımla…
 
 
Kocaeli Meslekte Birlik
Mali Müşavirler Derneği Başkanı
SMMM Murat KORKMAZ

 

https://www.kocaelihakimiyet.com/haber/14180302/meslekte-birlik-baskani-korkmazdan-kente-mesaj

Haber tarihi: 31 / 12 / 2020
Haber Okunma: 2740
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  GoogleÖnceki: KSMMMO Başkan Adayı Murat Korkmaz
Sonraki: 24.OLAĞAN GENEL KURUL KONUŞMAMIZ.
Site İçi Arama
Köşe Yazıları
Döviz Kuru

Anket

Warning: mysql_query(): Access denied for user 'omnwebco'@'localhost' (using password: NO) in /home/omnwebco/kocaelimeslektebirlik.org.tr/anket/top.php on line 11

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/omnwebco/kocaelimeslektebirlik.org.tr/anket/top.php on line 11

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/omnwebco/kocaelimeslektebirlik.org.tr/anket/top.php on line 15
İstatistikler
Toplam: 190597
Aktif: 1
Bugün: 12
Dün: 23

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Türk Çözüm