2024 Mali Yükümlülük giderleri belli oldu ...           • Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği istişare toplantısı İzmit Sivil Toplum merkezinde gerçekleştirildi. Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği istişare toplantısı İzmit Sivil Toplum merkez...           • Meslekte Birlik Başkanı Korkmaz dan Kente mesaj Meslekte Birlik Başkanı Korkmaz dan Kente mesaj İçinde bulunduğumuz Mart ayı, tüm ins...           • Meslekte Birlik’ten oda yönetimine ziyaret Meslekte Birlik’ten oda yönetimine ziyaret Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirle...           • 24.OLAĞAN GENEL KURUL KONUŞMAMIZ. 24.OLAĞAN GENEL KURUL KONUŞMAMIZ. Sayın divan,Değerli meslektaşlarım, kıymetli misafirler, hanıme...           • Mali müşavirlerde iddialı aday Murat Korkmaz Mali müşavirlerde iddialı aday Murat Korkmaz Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler D...           • Korkmaz listesini tanıttı Korkmaz listesini tanıttı KSMMMO Kongresi’ne Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği ...           • Murat Korkmaz yönetimini 28 Nisanda açıklayacak Murat Korkmaz yönetimini 28 Nisanda açıklayacak   KSMMMO-Kocaeli Serbest Muhase...           • KSMMMO Başkan Adayı Murat Korkmaz KSMMMO Başkan Adayı Murat Korkmaz Murat Korkmaz, 2 Kasım 2021 tarihinde yapılan olağan üst&u...           • 5. olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği’nin, Kocaeli Sivil Toplum Merkezi&rsqu...           
Sorgulamalar
Üye İşlemleri
Kullanıcı adı
Şifre
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    
Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google

24.OLAĞAN GENEL KURUL KONUŞMAMIZ.


24.OLAĞAN GENEL KURUL KONUŞMAMIZ.

Sayın divan,Değerli meslektaşlarım, kıymetli misafirler, hanımefendiler ve beyefendiler odamızın 24. Olağan Genel Kurul toplantısına hoş geldiniz.Genel kurul toplantımız hayırlara vesile olsun. Genel kurul konuşmama başlamadan önce benimle birlikte bu dönem seçime girecek olan meslektaşlarım Tülin Keçeci Güngör hanımefendiye, Özcan Çakır Beyefendiye ve Taner Öner beyefendiye başarılar dilerim.Müsadenizle tanımayanlar olduğunu varsayarak öncelikle kendimden biraz bahsetmek istiyorum.1973 İzmit doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimimi İzmit te tamamladım. İzmit lisesi mezunuyum. Devamında Yıldız üniversitesi işletme bölümünü bitirdim. Ofisimi 1999 yılında açtım. Uzun yıllardır bilirkişilik yapmaktayım. Aynı zamanda bağımsız denetçiyim ve çeşitli sivil toplum örgütlerinde görev aldım. Evli, biri kız, biri erkek, iki çocuk babasıyım.

2 Kasım 2021 tarihinden bugüne Kocaeli meslekte birlik Mali müşavirler Derneği nin başkanıyım. 2010 yılında mesleğe ve meslektaşa hizmet için kurulan Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği bu tarihten sonraki her genel kurulda Meslekte Birlik grubu olarak seçimlere iştirak etti. Nispi temsil yönteminin uygulandığı seçimler sonrası, grubumuz olması gerektiği gibi her dönem Odamızın çeşitli kurullarında, Oda Meclisinde ve Oda Komisyonlarında başarıyla görev aldı.
Öncelikle bilmenizi isterim ki Kocaeli Meslekte Birlik Mali Müşavirler Derneği 02.11.2021 tarihinde ben ve yönetimimin görevi devraldığı günden bugüne sadece ve sadece Kocaeli nden, Dernek organlarımız tarafından yönetilen, hiçbir ideolojiye hizmet etmeyen apolitik müstakil bir dernektir. Unutmayın ki geri dönüp başlangıcı değiştiremezsiniz . Ancak dahil olduğunuz, gücü ele aldığınız günden başlayıp hikayenin sonunu daha da başarılı olmak adına çok çalışarak değiştirebilirsiniz. Bizler bu duygu ve düşüncelerle bu yola çıktık. Güzel bir hikayenin son satırlarını sizlerinde destekleriyle yazmak için çok çalışıyoruz.
Bizler üst birliğimizde ve odamızda görev alanlar başta olmak üzere yöneticilerimizin 30 yılı aşkın bir süredir mesleğe ve meslektaşa yeterli katkıyı sağlayamadıklarını düşünüyoruz. Kocaeli meslekte birlik grubu olarak farklı bir yönetsel anlayış ve bakış açısıyla oda yönetimine daha iyi bir alternatif olduğumuz inancına sahibiz.
 
Bugünkü Genel kurulumuzun gündemi olmayan, ancak mesleğimizin büyük sorunları olan meslek yasamızın değişmesi, Türmob daki temsil adaletsizliği, haksız rekabet, kota uygulaması, yetersiz mali tatil ve mücbir sebep, tahsilat ve tarife sorunları gibi konuların çözülmesi gereken garabetler olduğu hepinizin malumudur. Ancak oda organlarının bu sorunlara doğrudan çözüm üretmesinin mümkün olmadığı bilincimizle bu ve benzeri vaatlerde bulunan başkan adaylarının düştüğü gaflete de düşmek istemiyoruz.
Biz meslekte birlik grubu olarak, bugüne kadar bu odamızda olmadığını düşündüğümüz samimiyet ve seçim sonrası grupçuluktan uzak adil yönetim iddiamızla, kişilerle olan bireysel ilişkilerimizden bağımsız olarak, tarafsız ve mesleki kalitenin artması adına, kararlar alacağımıza söz veriyoruz.
Talip olduğumuz koltuklarda mevzuatımızın çizdiği çerçeveler içerisinde hizmet üreteceğimize söz veriyoruz.
İlimizin her ilçesinde mesleğini icra eden bağımlı bağımsız tüm meslektaşlarımıza dokunacağımıza ve dayanışma içerisinde olacağımıza söz veriyoruz.
Tüm kurullara seçilen üyelerimizin kişisel husumet ve hırslarına yenilmeden bulundukları kurulların daima ilerlemesi ve yükselmesi için çalışacağına söz veriyoruz.
Tüm kurulları ve komisyonları nispi temsil aracılığıyla her gruptan seçilen arkadaşlarımızla uyum içerisinde çalışarak daha verimli hale getireceğimize söz veriyoruz.
Hiçbir siyasi otoritenin hiçbir oda organımıza dolaylı yada dolaysız müdahale etmesine izin vermeyeceğimize söz veriyoruz.
Tüm devlet kurumları ve yerel yönetimlerle mesleğin ve meslektaşın lehine çalışacağımıza söz veriyoruz.
Haklılığına kanaat ettiğimiz tüm meslektaşlarımızın arkasında sosyal ve hukuksal olarak dimdik duracağımıza söz veriyoruz.
 
Beyanname verme sürelerinin son günlerine toplantı ve eğitim programları düzenlemeyeceğimize söz veriyoruz.
Elbette odamızı ve meslektaşlarımızı güçlendirmek adına çeşitli projelerimiz var. Ancak öncelikle oda gelirlerini maksimum seviyede artırmak, oda giderlerini anlamlı harcamalar dahilinde minimuma indirmek amacındayız.
Yoksa ilave eğitim, sosyal faaliyet ve etkinlikler, lokal, oda binasının etkin kullanımı, internet sitemizin geliştirilmesi, mobil uygulama, üyelere hukuksal destek, interaktif mevzuat paylaşımı gibi projelerimiz elbette var.
Ancak yıllardır her seçim dönemi aynı vaatlerle seçime giren ve yönetimin icrasını tek başına elinde bulunduran grupların hiçbir vaadini yerine getirmeden aynı vaatlerle bu seçime de girmelerini takdirlerinize bırakıyorum.
Tekrar ediyorum ilk ve en büyük vaadimiz samimiyet ve grupçuluktan uzak adil bir yönetim anlayışı. Seçimlerde grubumuza teveccüh gösterirseniz hizmet üretmeye elverişli bir oda ile haksız rekabete mani olacağına inandığımız tanışma ve dayanışmayı arttırıcı faaliyetlerde bulunacağız.
Sizleri yarın sandık başına oy atmaya bizlere destek olmaya davet ediyoruz. Unutmayın ki başarının asansörü yoktur. Başarı için merdivenlerden çıkmak gerekiyor, gelin bu merdivenleri mesleğimiz ve meslektaşlarımız için vereceğiniz destekle hep beraber çıkalım.
Biz bu seçimin galibi olacağımıza inanıyoruz. Seçimlerden oransal olarak oyunu da en çok arttıran grup olarak çıkacağımıza eminiz. Ancak nispi temsil gereği yönetim erkini oluşturamazsak diğer guruplardan seçilen arkadaşlarımızla uyum içerisinde çalışacağımızı da bilmenizi isteriz.  
Konuşmama son verirken beni dinlerken gösterdiğiniz sabır için varolan tüm haziruna ve bazı icraatlerini desteklemesek bile bugüne kadar görev alan tüm kurul ve komisyon üyelerine teşekkür ederim.
 
Genel kurulumuzun ve seçim sonuçlarının odamız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyor hepinizi en derin saygılarımla selamlıyorum.

Haber tarihi: 31 / 12 / 2020
Haber Okunma: 3865
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  GoogleÖnceki: KSMMMO Başkan Adayı Murat Korkmaz
Sonraki: 2022 Yılı Defter Tastik Ücretleri Açıklandı.
Site İçi Arama
Köşe Yazıları
Döviz Kuru

Anket

Warning: mysql_query(): Access denied for user 'omnwebco'@'localhost' (using password: NO) in /home/omnwebco/kocaelimeslektebirlik.org.tr/anket/top.php on line 11

Warning: mysql_query(): A link to the server could not be established in /home/omnwebco/kocaelimeslektebirlik.org.tr/anket/top.php on line 11

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/omnwebco/kocaelimeslektebirlik.org.tr/anket/top.php on line 15
İstatistikler
Toplam: 190599
Aktif: 1
Bugün: 17
Dün: 23

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Türk Çözüm